Rehabilitacje

Rehabilitacja po wypadku - jak postępować?

Rehabilitacja po wypadku nie zawsze jest możliwa w odpowiednim czasie. Przy leczeniu chorób i stanów zapalnych ważny jest czas, który w polskiej służbie zdrowia płynie troszkę inaczej. Tutaj liczą się limity i koszty generowane przez szpitale i przychodnie. Dobro pacjenta oraz to że im szybciej rozpocznie on rehabilitację tym większe szanse na odzyskanie stanu zdrowia sprzed wypadku w ogóle się nie liczą. W związku z tym zamiast rozpocząć leczenie już w kilka dni czy tygodni po wyjściu ze szpitala chory musi oczekiwać kilka miesięcy, a nawet rok w kolejce do specjalisty. Sytuacja ta powtarza się nagminnie w wielu rejonach Polski przez stan zdrowia pacjentów jest nie najlepszy w pewnym stopniu również przez sposób w jaki funkcjonuje narodowy fundusz zdrowia. Rehabilitant w Warszawie przyjmuje chorych którzy dopiero zaczęli rehabilitacje, a według zaleceń medycznych powinni już ją kończyć. Nie dość, ze przez ten cały czas musieli żyć i męczyć się ze swoja przypadłością to jeszcze trudno jest ocenić, czy rehabilitacja przyniesie rzeczywiście odpowiednie efekty.

Co zatem robić?

Rehabilitacja prywanie

Polecane jest zatem aby w miarę możliwości udawać się prywatnie do gabinetów rehabilitacyjnych.

Rehabilitacja na NFZ

Korzystanie z opcji prywatnej wcześniej i kontynuacja leczenia po kilku miesiącach w ramach narodowego funduszu zdrowia jest jak najbardziej wskazana.

Łączenie

Dzięki takiemu rozwiązaniu pacjent będzie miał dłuższy kontakt z rehabilitant, który poprowadzi serię ćwiczeń specjalnie dostosowanych do wady z jaką zmaga się pacjent.


Życie chorego po wypadku jest naprawdę bardzo trudne. Czasem osoby niezwykle energiczne i dynamiczne zdane są na siedzenie w domu i brak możliwości samodzielnego skorzystania z łazienki.

Nikt nikomu tego nie życzy w związku z czym powinny być dołożenie wszelkie starania, aby pomóc takiej osobie dojść do zdrowia. Ceny zabiegów rehabilitacyjnych nie są drogie w porównaniu z tym co można uzyskać dzięki nim.

Warto jednak zapytać się w kilku przychodniach, gdyż mogą być one zróżnicowane. Jednak nie tylko koszt zabiegu jest ważny, ale także fachowość i kompetencje rehabilitanta i tą kwestię również weźmy pod uwagę.

Rehabilitacja Warszawa