Po wylewie

Rehabilitacja po wylewie.

Wylew

rehabilitant Marcin Kawiński

“Wylew jest bardzo niebezpieczny dla ludzkiego zdrowia. Przede wszystkim zagraża on w dużym stopniu życiu człowieka, a gdy uda się pacjenta uratować to nie zawsze jest on odpowiednio sprawny.”

Marcin Kawiński, Rehabilitacja Wrocław

Działanie rehabilitanta

rehabilitacja

Aby chora osoba mogła na nowo poruszać rękoma, nogami lub mówić wymagana jest pomoc rehabilitanta, który przeprowadzi odpowiednie leczenie.

Rehabilitacja nie jest wcale łatwa ani przyjemna. Z reguły związana jest z dużym wysiłkiem i fizycznym i psychicznym. Nauka siadania, mówienia lub jedzenia może być bardzo frustrująca dla pacjenta i powinien o tym wiedzieć każdy rehabilitant oraz rodzina. Osoba która straciła sprawność ruchowa z dnia na dzień znajduje się w niezwykle trudnej sytuacji. Nie może zaakceptować faktu jak do tego doszło, a po pewnym czasie przestaje wierzyć w możliwość zmiany i załamuje się. Lecz o wszystko w życiu trzeba walczyć również o nasze zdrowie.

Rehabilitant wymaga od pacjentów dużego wysiłku lecz po pewnym czasie jest on niezwykle opłacalny. Początki nauki mowy są krępujące. Wyrazy które kiedyś przechodziły przez usta chorego dźwięcznie nagle stają się zwykłym bełkotem. Każdy w takiej sytuacji mógłby się załamać, lecz rehabilitacja polega na częstych ćwiczeniach aby dojść do perfekcji. Również podobna sytuacja ma się z ćwiczeniami ruchowymi. Chorzy odwiedzają gabinety rehabilitacyjnew celu skorzystania ze znajdującego się w nich sprzętu. Ćwiczenia wykonywane na nich umożliwiają sprawniejszą koordynację ruchów i przede wszystkich szybszy powrót do zdrowia niż w przypadku ćwiczeń wykonywanych samodzielnie bez osoby kompetentnej. Rehabilitant jest również osobą która wysłucha chorego, jego strapień związanych z chorobą oraz pocieszy opowiadając o przypadkach z jakich pacjentom udało się wyjść. Wsparcie psychiczne i motywacja jest niezwykle ważne, a o tym najczęściej zapomina rodzina skupiając się jedynie na problemach związanych z problemami z układem ruchowym. Rehabilitacja po wylewie może trwa dość długo i nie daje ona gwarancji pełnego powrotu do zdrowia, lecz z pewnością dzięki niej uda się pacjentowi polepszyć obecna sytuację.

Fizjoterapia.pl - gabinet rehabilitacyjny w Warszawie

Rehabilitacja Warszawa