Fizjoterapia

Rehabilitacja a fizjoterapia.

Zły stan zdrowia zawsze musi być wyleczony, aby pacjent mógł cieszyć się powrotem do dobrej formy. Niektóre choroby z jakimi się zmagamy wynikają z wrodzonych wad, a inne są nabyte w drodze wypadku lub też innego nieszczęśliwego zdarzenia. Powodują one brak możliwości sprawnego poruszania się poprzez uszkodzenie naszego układu ruchu. W życiu codziennym gdzie wymagany jest ruch oraz sprawność fizyczna takie problemy potrafią naprawdę bardzo ograniczyć człowieka i sprawić, że nie będzie on w stanie realizować wszystkich wyznaczonych obowiązków. Chory musi po prostu więcej odpoczywać i tak ułożyć sobie plan dnia aby miał możliwość spędzenia dużej jego części siedząc lub leżąc. Rehabilitant przeprowadza swoje zabiegów odpowiednio wyposażonym gabinecie. Jest on przystosowany do wykonywania intensywnych ćwiczeń, lecz także dla pacjentów, którzy mają problemy z poruszaniem nogami lub rękoma.

Rehabilitacja jaką wykonuje jest przeznaczona głównie dla pacjentów których uszczerbek na zdrowiu wynika z wypadku. W przypadku natomiast wrodzonych wad z którymi borykają się dzieci przeprowadzana jest fizjoterapia. Jak sama nazwa wskazuje dotyczy ona ruchu fizycznego i terapii związanej z nim. W gabinecie rehabilitacyjnym w Warszawie leczone są najczęściej dzieci, które nie rozwinęły się w odpowiedni sposób. Ćwiczenia takie przez pierwsze kilka zajęć są lekki i nie meczące jednak po pewnym czasie gdy mały pacjent zacznie sobie dobrze z nimi radzić można zwiększyć stopień trudności. Im większe efekty w rehabilitacji tym dziecko będzie chętniej wykonywało dodatkowe elementy rehabilitacji. Rehabilitant powinien tak przeprowadzić ćwiczenia, aby nie doszło do nadwyrężenia mieści oraz stawów jednak z drugiej strony aby spotkanie z specjalistą było efektywne i przyniosło jak największe postępy.

Jak długo trwa rehabilitacja?

rehabilitant Marcin Kawiński

“Decyzje odnośnie tego przez jaki okres czasu pacjent powinien odwiedzać gabinet rehabilitacyjny powinien podjąć lekarz na podstawie stanu zdrowia chorego.”

Marcin Kawiński, Rehabilitacja Wrocław

Czas rehabilitacji

rehabilitacja

Rehabilitacja powinna być przeprowadzana przez co najmniej kilka tygodni, lecz zalecany jest okres kilku miesięcy.

Rehabilitacja Warszawa

zobacz